Kategoria: Development
Czy warto edukować klientów zlecających zbudowanie strony? O czym klienci powinni wiedzieć, zanim zdecydują o wyznaczeniu swojego budżetu? Czy edukacja klienta może wpłynąć na wysokość wynagrodzenia dewelopera? Na te pytania (i nie tylko) postaram się odpowiedzieć podczas prelekcji.
Trochę o przeroście formy nad treścią. Udowodnię, że da się zrobić ciekawą stronę na WordPress, na motywie domyślnym, bez dodatkowych wtyczek i page builderów. Pokażę, jakie są korzyści takiego podejścia i kiedy warto je stosować.
Warsztaty mają na celu naukę w jaki sposób poprawnie przygotować w arkuszu kalkulacyjnym (na przykładzie MS Excel) konfigurację produktów, jak je zapisać, aby następnie zaimportować je do sklepu WooCommerce korzystając z wbudowanego moduł importu produktów. Zostaną omówione różne typy danych jakie możemy importować (typ produktu, ustawienia dodatkowe, opis, cena, kategorie, tagi, niestandardowa taksonomia, dane zserializowane). Podczas zajęć pokazane będzie również jak tą samą metodą można szybko aktualizować dane o produktach (eksport / import) w przypadku gdy nie chcemy korzystać z płatnych wtyczek do importu.
Programowanie w zespołach wymaga standaryzacji podejścia do projektów, tak aby każda dołączająca osoba potrafiła w łatwy sposób odnaleźć się w gąszczu plików oraz użytych technologii. Podczas warsztatów chcielibyśmy zaprezentować własne podejście, które jest
wynikiem prac nad licznymi projektami realizowanymi dla klientów:
- w jaki sposób ustrykturyzować pliki w projekcie, aby realizować większe projekty jednocześnie nie topiąc się w poszukiwaniach konkretnych fragmentów kodu
- jak zarządzać zależnościami i ich wersjonowaniem – zarówno pluginy, jak i biblioteki php’owe oraz paczki npm
- w jaki sposób oddzielić warstwę backendową od wizualnej – praktycznie
zastosowanie Timber’a - wykorzystanie Parcel’a do budowania skryptów js jak i kompilacji scssów
- zarządzanie jakością kodu – PHPCS, automatyzacja Code Review oraz
wprowadzenie CI/CD
Dla początkujących programistów podejście to może być skomplikowane dlatego oprócz wyżej wymienionych zalet naszej paczki oferujemy również zautomatyzowaną instalację, dzięki której korzystając z interaktywnego skryptu możemy w łatwy sposób przeprowadzić konfigurację począwszy od ustawień bazy danych do instalacji zależności. Nie ma konieczności podawania danych ręcznie czy przeszukiwania i modyfikacji plików konfiguracyjnych każdego oddzielnie – z naszym wizardem to tylko kilka kliknięć. Przyjdź na warsztat i przekonaj się sam 🙂
Twoja strona została zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Przywracasz ją z backupu, czyścisz, a po chwili sytuacja znów się powtarza.
Warsztaty dla początkujących wprowadzające do zarządzania WordPressem z poziomu wiersza poleceń. Omówienie podstaw działania, a także podstawowych modułów / poleceń, jakie oferuje nam wp-cli. Jak starczy czasu to pokażę jak ja wykorzystuję wp-cli na co dzień w swojej pracy.
Warsztat skierowany jest do programistów, którzy chcieliby zacząć wykorzystywać możliwości edytora blokowego w dedykowanych wdrożeniach WordPressa. Skupimy się na wykorzystaniu natywnych funkcjonalności edytora, które dostosujemy do potrzeb danego projektu – skonfigurujemy opcje edytora, dodamy własne style CSS oraz utworzymy wzorce bloków do wykorzystania przez użytkowników końcowych. Zastanowimy się także czy konieczne jest tworzenie dedykowanych bloków dla każdego projektu z osobna. Aby w pełni skorzystać z warsztatów konieczna jest znajomość HTML i CSS.
Na warsztatach chcę pokazać w jaki sposób przyspieszyć i zautomatyzować migracje WordPressów między serwerami używając do tego SSH.
Podstawy typescript, użycie oraz przygotowanie paczek produkcyjnych.